Горячее 08 октября 2018

Голова Миколаївського центру місцевого самоврядування порівняв Єланеччину з уламком колишнього Радянського Союзу [ВІДЕО]

На Єланеччині, незважаючи на заяви про необхідність об’єднання всього району в одну громаду, лише Калинівка та Маложенівка зробили перший крок до ОТГ. Інші ж не поспішають. Чому так відбувається, розповів в інтерв’ю інтернет-виданню «Мой город» директор Миколаївського центру місцевого самоврядування. 

«Що стосується Єланецького району — що відбулось, те відбулось. Я вітаю район зі створенням першої Калинівської громади. Пропонувалося з їхнього боку об’єднання п’яти-шести громад. Але вийшло, що тільки Маложенівська і Калинівська сільська ради надали згоду і пройшли весь цей шлях щодо об′єднання», — зауважив Бойко.

За його словами, Єланеччина визрівала довше, ніж інші райони, у плані децентралізації через радянську ментальність.

«Я знаю, що керівництво Єланецького району — голова райради, голова РДА — завжди постійно і наполегливо працювало в напрямку реалізації реформи децентралізації в районі. Але слід сказати про той консерватизм, про який я говорив раніше, треба знову повернутися до нього і сказати про те, що Єланецький район в цілому – це уламок колишнього Радянського Союзу в площині ментальності. Ось так я б навіть сказав. В такий собі природі сприйняття реформи він визрівав довше, ніж інші райони. Ну і те, що відбулось, те відбулось», — додав Бойко.

Як він зазначив, ніхто не забороняє все ж таки об’єднатися з центром у Єланці.

«Зараз змінилися погляди, підходи до об’єднання. Те, що відмовились від об’єднання з центром в районі, — ніхто не забороняє знову подати пропозиції щодо об’єднання і об’єднатись з адміністративним центром в районі. За перспективним планом — таке бачення: один район – одна громада з адміністративним центром в Єланці» — сказав керівник Миколаївського центру місцевого самоврядування .

На його думку, громади поступово ламають радянські стереотипи.

«Була, знаєте, якась така недовіра до районних центрів. Коли  розпочиналася реформа, я з цим зіткнувся. Це було закладено ще з радянських часів – антагонізм між районним центром і рештою району, антагонізм між керівництвом районного центру (якщо це місто районного значення або селище) і рештою району. На жаль, цей фактор теж вплинув. Громади визрівають і, на щастя, реформа ламає радянські стереотипи», — резюмує Бойко.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top