Новости 25 сентября 2018

У Возсіятському «безхозну» дамбу взяли на баланс, а водну гладь збираються здати в оренду

Дамбу у селі Возсіятське, через яку розгорілися гарячі дискусії на комісії обласної ради декілька місяців тому, взяли на баланс сільради, виготовили «водний паспорт». А майже 8 га водної гладі збираються здати в оренду, коли буде готова технічна документація. Про це розповів в коментарях «Єланецьким новинам» голова Возсіятської сільської ради Микола Кузнєцов. 

Нагадаємо, що ситуація з підтопленням будинків у Возсіятському виникла у квітні. На місці обстеження проводила робоча група, а сільраді доручили оцінити збитки. За декілька місяців у Миколаївській облраді повернулися до цього питання. В управлінні ЖКХ Миколаївської ОДА заявили, що проблеми вже немає, оскільки вода впала. Депутат облради Тетяна Демченко ж стверджувала, що проблема не лише в одному будинку, а в незаконній «безхозній» дамбі, та посварилася з тодішньою головою РДА Оленою Посашковою.

Кузнєцов повідомив, що станом на вересень підтоплень не було. А скаржилися жителі лише одного будинку, коли сніг лежав до квітня, тому було багато води.

«Вода впала, вже нижче критичного рівня. Вже людям скоро не буде де корову напоїти і гусей купати. Скарга була лише одна. Людей майже 50 років підтоплює. Та гребля, що стоїть, зовсім непричому», — зазначив голова сільради.

За його словами, на сходці люди були навпаки проти того, щоб розбирати дамбу, інакше залишаться без води.

«У нас по 3 км по руслу річки Громоклея немає води. Практично без води. Якщо нам ще розгородити і пустити воду на цей край, то вона піде на мул, і все село залишиться без води», — додав Кузнєцов.

За рекомендаціями обласної ради дамбу взяли на баланс сільради та зробили технічний паспорт.

«Буде замовлена технічна документація. Після ми плануємо передати 7,8 га водної гладі в оренду з умовою, що зроблять споруду, де підіймається вода. І справді ми не можемо з’ясувати, звідки йде вода. У нас ще стоїть дамба. Вона була побудована ще у 1973 році, здається. Тоді вода була не тільки в погребах внизу, а і нагорі. У людей по пояс води було. Люди вкористовують шланги і поливають городи», — зазначив Кузнєцов.

У той же час він вважає, що не все було гладко у ситуації з підтопленням у квітні, адже аналогічні виникали і раніше, але компенсацію ніхто не вимагав. Зрештою її і не виплатили нікому.

«Ситуація була награна, з одного боку, з приводу підтоплення. Коли 20 чи 30 років вода набиралася в погребах, і люди мовчали, то на сьогодні людина, яка заявила, вимагає, щоб зробили погріб, на ремонт дайте, на хату. Це нереально. Люди мені сказали, «якщо виділиш їм гроші на ремонт, то до побачення». Ніякої компенсації не було. Рішення виконкому і сесії компенсацію не виплачувати», — сказав голова сільради.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top